Domov > Novinky > Obsah

Fontána v Xi'ane sa zmenila na skutočnú výkrik

Jan 14, 2020

Počas sviatkov Národného dňa v roku 2019 priťahovali pozornosť nizozemskí krajinní fontáni (viedli podvodné fontánové svetlo) vo Veľkom nočnom scénickom meste Xi'an. Mnoho turistov kričalo na fontánu a vodný tok fontány sa nepravidelne mení. Podľa personálu však táto fontána v skutočnosti mení iba veľkosť prietoku vody podľa nastavenia a nejde o „výkrik“ v ústach netizénov. V poslednej dobe sa v malebnej oblasti zmenila táto fontána na skutočný „kričiaci prameň“ a vodný tok fontány sa môže zmeniť podľa zvuku výkrikov turistov.

Podľa správ je transformovaná fontána zábavným interaktívnym projektom. Jeho princípom je riadiť výstupnú frekvenciu meniča prostredníctvom analógového napäťového výstupu ľudským výkrikom. Zmena frekvencie zmení rýchlosť motora a čerpadla. Tlak, ktorý môže regulovať rýchlosť vodného čerpadla, na dosiahnutie zmien množstva vody, výšky rozprašovacej dýzy.

Táto fontána v meste Xi'an sa nachádza na pešej ulici mesta Dynasty Tang v noci, neďaleko dverí do múzea umenia Xi'an. Teraz je pretvorená „Výkriková jar“ rozdelená do 7 sedení, aby turisti „kričali“ každý deň, od 16:30 do 23:00, počnúc pol po každej, každú pol hodinu, dve minúty interakcie na osobu. Každý môže kričať nahlas.